Jan Migała

Jan Migała swoją przygodę ze śpiewem rozpoczął w Szkole Muzycznej II st. w Krakowie. Uzyskał dyplom w

1985 roku i w tym samym roku został zaangażowany do zespołu Opery Krakowskiej, w której wciąż z wielką pasją i zaangażowaniem wykonuje z powodzeniem kilka partii solowych, m.in. Morales w Carmen G. Bizeta, Stanisław w Królu Ubu K. Pendereckiego, czy Perczyk w Skrzypku na dachu J. Bocka.
Niezależnie od występów w Operze, koncertuje również w kraju i za granicą. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. W repertuarze artysty znajdują się arie i duety operowe, operetkowe, musicalowe, pieśni kompozytorów polskich i zagranicznych, pieśni religijne, patriotyczne, piosenki z filmów i rewii. Szczególnie ciepło przyjmowane są przez publiczność jego programy autorskie, m.in. Czar miłości w operetce i musicalu" oraz Serenady i pieśni 20-lecia międzywojennego, które sam komentuje odpowiednim i ciekawym słowem wiążącym.
O jego talencie wokalnym i rolach, w które się wcielał pisano na łamach wielu gazet i czasopism... "...aksamitny baryton Jana Migały, solisty Opery i Operetki Krakowskiej, którego tanga i arie poruszyły do głębi..." /Nowy Dziennik, USA, 2000/.

MUZYKA ROZRYWKOWA I TANECZNA

- Standardy muzyki rozrywkowej m.in.: Gershwina, The Beatles
- utwory muzyki tanecznej m.in.: Tico-Tico, Mackie Majcher
- słynne tanga m.in.: Jalousie, Graj piękny Cyganie,
La Paloma, Violetta
- foxtroty m.in.: Alexander's Ragtime Band, That's a Plenty,
Them There Eyes
- utwory swingowe m.in.: I'm Singing In The Rain,
Sweet Georgia Brown, Lady Be Good

Agencja Artystyczna Media Art, ul. Kazimierza Wielkiego 67/3, 30-074 Kraków, Mał‚opolskie
Tel: +48 604 252 111, +48 607 295 711 biuro@artmuza.eu